Huawei vykázal za rok 2021 rekordní zisk

Date:

Čínský telekomunikační gigant Huawei v pondělí oznámil rekordní zisk za rok 2021, který meziročně vzrostl téměř o 76 % i přesto, že jej výrazně zasáhly americké sankce. Přispěly k tomu výnosy z prodeje aktiv. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

Konkrétně Huawei vykázal minulý rok čistý zisk 113,7 miliardy jüanů (16,24 miliardy eur), zatímco jeho tržby klesly o přibližně 29 % na 636,8 miliardy CNY, protože zápasil s americkými sankcemi zaměřenými na blokování jeho přístupu ke klíčovým technologům. dodávkám.

Ke strmému nárůstu zisku Huawei za rok 2021 (po zvýšení jen o 3,2 % v roce 2020) přispěl prodej aktiv v důsledku amerických sankcí a slabší domácí spotřebitelské poptávky během pandemie nového koronaviru.

„Navzdory poklesu tržeb v roce 2021 se naše schopnost dosahovat zisku a generovat peněžní toky zvyšuje a dokážeme se lépe vyrovnat s nejistotou,“ řekla finanční ředitelka Meng Wan-čou.

Kuo Pching, který v současnosti zastává rotující post předsedy správní rady ve společnosti Huawei, uvedl, že výkon je v souladu s prognózami.

Administrativa bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila zákaz obchodování s Huawei s odvoláním na obavy o národní bezpečnost. V rámci sankcí nemůže Huawei používat operační systém Android ve svých nových chytrých telefonů a jiné důležité technologie původem z USA.

Americké sankce spolu s pandemií nového koronaviru tvrdě zasáhly Huawei a přiměly jej prodat svou divizi mobilních telefonů střední třídy, Honor, v listopadu 2020. Společnost obdržela první platbu za transakci v březnu 2021. Huawei ve stejnou dobu prodal i svou serverovou divizi.

Po zavedení sankcí USA čínský gigant zintenzivnil výzkum a vývoj v oblastech, jako je zelená energie a autonomní řízení. A zvýšil také prodej svého stávajícího sortimentu spotřebních hardwarových produktů.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání cen potravin 2018-2022: Česko & Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Víte, kde v Novém Boru najdete erudovaného, spolehlivého a zkušeného právníka?

Je mnoho situací, v nichž můžeme potřebovat právní pomoc. Ať...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...

O energetických upírech a další práci s energií

Nemám na to energii, říkáme, když se cítíme být...