Solitea se stává většinovým vlastníkem Pay Solutions

Date:

Československá společnost Solitea získala majoritní podíl ve společnosti Pay Solutions, která vyvinula on-line platební bránu Besteron.

Její zakladatelé Róbert Kabina a Miroslav Král, budou řídit firmu i nadále. Informovala o tom společnost.

Platební brána se zároveň doplňuje o platební služby a obchodní tým společnosti Tapeon. Ta zprostředkovává kontaktní a bezkontaktní platby přes platební terminály na Slovensku, v České republice a ve Slovinsku. Zakladatelem je Ivan Duliak, který se tímto stává také součástí managementu společnosti Pay Solutions.

Strany se dohodly nezveřejnit detaily akvizice. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v České republice.

Platební brána Besteron od Pay Solutions poskytuje komplexní platební řešení pro obchodníky. Je to platba kartou on-line s možností akceptovat platby z celého světa, on-line převody slovenských i českých bank a POS terminály.

Společnost Tapeon vznikla se záměrem zlepšení dostupnosti platebních služeb na slovenském trhu v roce 2015. Na trhu působí jako oficiální certifikovaný ISO partner Visa a Mastercard. Přes její partnery je dodavatelem řešení pro samostatné provozy, retailové sítě, samoobslužné kiosky a pro e-shopy.

Firma Solitea dává ICT řešení. Společnost zaměstnává v sedmi zemích přes 1 400 zaměstnanců a celosvětově obsluhuje více než 260 000 zákazníků ve 35 zemích. Majoritními vlastníky holdingu Solitea jsou slovenská private equity společnost Sandberg Capital a Martin Cígler.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání cen potravin 2018-2022: Česko & Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Víte, kde v Novém Boru najdete erudovaného, spolehlivého a zkušeného právníka?

Je mnoho situací, v nichž můžeme potřebovat právní pomoc. Ať...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...

O energetických upírech a další práci s energií

Nemám na to energii, říkáme, když se cítíme být...