Apple sníží výrobu iPhonů a AirPodů

Date:

Americký koncern Apple plánuje snížit výrobu iPhonů a AirPodů. Důvodem je zpomalení poptávky pro krizi na Ukrajině a rostoucí inflaci. Uvedly to v pondělí japonské hospodářské noviny Nikkei s odvoláním na zdroje obeznámené s touto záležitostí.

Apple plánuje v příštím čtvrtletí vyrobit o 20 % méně chytrých telefonů iPhone nebo přibližně 2 až 3 miliony kusů, než původně plánoval, napsaly noviny a dodaly, že Apple počítá také se snížením dodávek AirPodů z roku 2022 o více než 10 milionů kusů.

Zprávy o slabší poptávce odrážejí prognózy analytiků, kteří varovali, že blokády spojené s onemocněním COVID-19 v čínských městech a prudký nárůst inflace v důsledku konfliktu na Ukrajině by letos mohly poškodit poptávku po chytrých telefonech.

Podle analytiků zvláště Apple čelí obtížím v souvislosti s nedostatečným vylepšením designu nejnovějšího iPhonu SE a zvýšením jeho ceny o 30 USD (27,27 eura) oproti modelu z roku 2020.

Společnost TF International Securities v pondělí snížila odhad prodeje iPhonů SE v letošním roce na 15 milionů až 20 milionů kusů z předchozích 25 milionů na 30 milionů kusů.

Experti očekávají, že Apple uvede na trh zcela novou řadu iPhonů koncem letošního roku, ale upozorňují, že je příliš brzy předpovědět jakýkoli vývoj jeho prodeje.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání cen potravin 2018-2022: Česko & Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Víte, kde v Novém Boru najdete erudovaného, spolehlivého a zkušeného právníka?

Je mnoho situací, v nichž můžeme potřebovat právní pomoc. Ať...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...

O energetických upírech a další práci s energií

Nemám na to energii, říkáme, když se cítíme být...