Založení s.r.o. na klíč

Date:

Každá podnikatelská činnost musí být formálně spjata s legálním subjektem podle toho, jakým způsobem je obchodování řešeno. Drobná podnikatelská činnost si obvykle vystačí pouze se živností, zvětšuje-li se její rozsah, je nutné přistoupit k založení právnické osoby s odpovídajícími parametry.

Menší subjekty tak upřednostňují založení společnosti s ručením omezením, zkráceně s.r.o.

Aspekty založení společnosti s ručením omezeným

Potřebuje-li podnikatel získat statut s.r.o., může toho dosáhnout několika způsoby. Tím základním je vlastní založení, jež vyžaduje splnění několika specifických kritérií včetně zvolení jednatele a sídla, sestavení zakládajících listin a složení základního kapitálu.

Celý proces je poměrně administrativně náročný, a řada subjektů se tak přiklání spíše k jednodušším variantám, které zahrnují:

  • odkup zavedené s.r.o.
  • koupě ready-made společnosti
  • využití služby s.r.o. na klíč

Jednotlivé varianty se liší především následnými úkony, jež u odkupu zavedeného subjektu vyžadují provedení celé řady změn, včetně jednatele a sídla, ale také například předmětu podnikání, administrativní zátěž v tomto případě může být ještě náročnější než samotné založení společnosti nové.

Při pořízení ready-made společnosti je situace o něco jednodušší, jelikož se v podstatě jedná o produkt připravený k užívání, vyžaduje obvykle pouze změnu jednatele a společníka.

Proč si zvolit možnost nákupu s.r.o. na klíč

Výhodou služby zajišťující založení s.r.o. na klíč je skutečnost, že výsledný subjekt bude přesně odpovídat očekávaným parametrům společnosti. Služba se totiž zakládá na zprostředkování realizace jednotlivých právních a administrativních úkonů, které by při založení firmy na klíč musel provést jednatel / zakladatel.

V rámci této služby je standardně poskytováno obsáhlé poradenství a příprava dokumentace podle legislativních požadavků. Jedná se v podstatě o balíček služeb s jednorázovým vyúčtováním, v němž jsou zahrnuty veškeré poplatky či právní a notářské služby.

Výhody založení s.r.o. na klíč

Při využití služby založení společnosti na klíčodpadají zakládajícímu subjektu v podstatě veškeré starosti o přípravu dokumentace či komunikaci s úřady nebo soudy.

Jelikož tyto služby nabízí obvykle profesionálové, kteří mají se zakládáním společností či obecně ekonomickými a právními úkony dlouholeté zkušenosti, proběhne celý proces rychle v rámci obvyklých lhůt a bez větších problémů, na které by podnikatel mohl narazit, pokud by se rozhodl celý proces realizovat samostatně.

Velkým benefitem je komplexní přístup, který umožňuje podnikateli pouze sjednat podmínky a na konci procesu obdrží veškeré náležitosti. Právě s tím vám pomohou specialisté z Parker & Hill.

V porovnání s ostatními variantami je u této alternativy výhodné zejména to, že si můžete být jisti, že nově založená společnost vzniká od nuly a nemusíte se tak obávat, že byste se po čase dozvěděli o nějakých problémech, které s sebou může nést již zavedený podnik.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání cen potravin 2018-2022: Česko & Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Víte, kde v Novém Boru najdete erudovaného, spolehlivého a zkušeného právníka?

Je mnoho situací, v nichž můžeme potřebovat právní pomoc. Ať...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...

O energetických upírech a další práci s energií

Nemám na to energii, říkáme, když se cítíme být...