Test VPN.AC a ProtonVPN Free: Co vybrat?

Date:

Která VPN nabízí více, VPN.AC, nebo toho více nabízí Proton Free VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, přičemž výsledek srovnání je 6,4/10 ku 6,8/10.

Rychlost downloadu a uploadu VPN AC – ProtonVPN Free, která vítězí?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o VPN.ac a Proton VPN Free.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 106 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 184 Mb/s. VPN AC se ukázala být o 78 Mb/s pomalejší oproti Proton VPN Free.

Naměřený upload VPN.ac je 59 Mb/s. Proton VPN Free jsme průměrně naměřili 137 Mb/s, čili je o 78 Mb/s rychlejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 24 ms. Čas odezvy u Proton VPN Free skript naměřil 33 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže VPN.ac se projevila o 9 ms horší.

Průběžné skóre VPN.AC proti Proton VPN Free je zatím 7 /10 – 8/10.

Povede se VPN.AC obejít geolock Netflixu?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, VPN.AC to dokáže. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, ProtonVPN Free zahraniční Netflix odblokovat nedokáže.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Proton VPN Free takovou funkci obsahuje. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube nezahrnuje.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a Tor. Třeba taková VPN.ac poskytuje ochranu před DNS úniky a Proton VPN Free zase má whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V porovnání funkcí VPN je výsledek 5 /10 vs. 5/10.

Jak se daří VPN.ac v nabídce počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, VPN AC má v nabídce 117 serverů. V nabídce Proton Free VPN jsme napočítali celkem 23 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 94 víc .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u Proton VPN Free dosáhl počtu 3. Druhá VPN má 21, o 18 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Prověřte si také počet současně připojitelných zařízení, kterých VPN.AC zvládne 6. Proton VPN Free povoluje současně připojit 1 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá VPN AC a které umí Proton VPN Free?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, VPN.ac zvládne přístroje na platformě Android a připojí systém přístrojů iPhone, porovnávaná Proton Free VPN systém iOS připojí, přístroje s OS Android zvládne krýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. VPN AC má původ v Rumunsku. Firma provozující druhou službu je registrována ve Švýcarsku.

Aplikace VPN.ac není k dispozici v českém překladu, ProtonVPN Free česky taky lokalizována není.

V hodnocení platforem dosáhla VPN.ac výsledku 9/10, Proton VPN Free si nese hodnocení 3/10.

Cena VPN.AC : Proton VPN Free

Proton Free VPN můžete mít zdarma, druhou z VPN můžete mít již od 92 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 3/10 pro první VPN a 10 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání cen potravin 2018-2022: Česko & Estonsko

Inflace v roce 2022 překonala všechny rekordy téměř po...

Víte, kde v Novém Boru najdete erudovaného, spolehlivého a zkušeného právníka?

Je mnoho situací, v nichž můžeme potřebovat právní pomoc. Ať...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...

O energetických upírech a další práci s energií

Nemám na to energii, říkáme, když se cítíme být...